Proč studovat u nás?

Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy

Baví Tě práce s lidmi?

V lékárnách i nemocnicích je farmaceut často tím prvním, na koho se pacienti se svými problémy obrací. Svými poznatky můžeš mnohým pomoci.

Chceš pomáhat?

Na farmaceuty se spoléhají jak pacienti v lékárnách, tak lékaři v nemocnicích. Laboratorní diagnostik má zodpovědnost za správnou analýzu biologických vzorků. Na základě výsledků Tvé práce budou lékaři určovat léčbu pacientů.

Chceš mít jistotu zaměstnání?

Naši absolventi jsou dlouhodobě žádanými odborníky, kteří nemají problém s uplatněním v lékárnách, nemocnicích, laboratořích, farmaceutických firmách, výzkumu i ve státní správě.

Chceš studovat i v zahraničí?

Část studia můžeš absolvovat na zahraniční univerzitě v rámci programu Erasmus+, který je financován Evropskou unií. Vybírat můžeš z více než 50 měst v různých zemích. Podpora studia v zahraničí je jednou z priorit naší fakulty.

Baví Tě věda?

Farmaceutická fakulta UK patří v oblasti vědy mezi nejvýznamnější instituce v oboru. I Ty se můžeš zapojit do výzkumu, a to už od prvního ročníku studia.

Nechceš dělat přijímačky

Pro výborné studenty středních škol máme dobré zprávy – můžeš být přijat ke studiu na Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy i bez přijímací zkoušky.

S diplomem z nejlepší české univerzity se v životě neztratíš!

Přihláška ke studiu → FB skupina pro uchazeče →

Časté dotazy


Farmaceutická fakulta UK