Proč studovat u nás?

Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy

Baví Tě práce s lidmi?

V lékárnách i nemocnicích je farmaceut často tím prvním, na koho se pacienti se svými problémy obrací. Svými poznatky můžeš mnohým pomoci.

Chceš pomáhat?

Na farmaceuty se spoléhají jak pacienti v lékárnách, tak lékaři v nemocnicích. Laboratorní diagnostik má zodpovědnost za správnou analýzu biologických vzorků. Na základě výsledků Tvé práce budou lékaři určovat léčbu pacientů.

Chceš mít jistotu zaměstnání?

Naši absolventi jsou dlouhodobě žádanými odborníky, o které se zaměstnavatelé přetahují. Na interním webu fakulty aktuálně máme nabídku několika desítek inzerátů na nejrůznější pozice, často za velmi nadstandardních podmínek. Snadno najdete uplatnění v lékárnách, nemocnicích, laboratořích, farmaceutických firmách, výzkumu i ve státní správě.

Nechceš dělat přijímačky

Pro výborné studenty středních škol máme dobré zprávy – můžeš být přijat ke studiu na Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy i bez přijímací zkoušky.

Chceš studovat i v zahraničí?

Část studia můžeš absolvovat na zahraniční univerzitě v rámci programu Erasmus+, který je financován Evropskou unií. Vybírat můžeš z více než 50 měst v různých zemích. Podpora studia v zahraničí je jednou z priorit naší fakulty.

Baví Tě věda?

Farmaceutická fakulta UK patří v oblasti vědy mezi nejvýznamnější instituce v oboru. I Ty se můžeš zapojit do výzkumu, a to už od prvního ročníku studia.

S diplomem z nejlepší české univerzity se v životě neztratíš!

Přihláška ke studiu → FB skupina pro uchazeče →

Časté dotazy


Farmaceutická fakulta UK