Studijní program Farmacie

Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy

Staň se farmaceutem, expertem na léky

Baví Tě biologie nebo chemie? Chceš znát původ nemocí a jak je léčit? Chceš vědět, jak se léčiva vyvíjejí, vyrábějí, podávají člověku a jak se sleduje jejich účinek? Zajímá Tě, proč se nějaké léčivo musí podat injekčně a jiné jako sirup, tableta, náplast, čípek, globule či lízátko? Přemýšlíš o tom, zda léky, které užíváme, jsou za všech okolností bezpečné?

Svými znalostmi můžeš pomáhat druhým

V lékárnách i nemocnicích je farmaceut často tím prvním, na koho se pacienti se svými problémy obrací. Další důvody, proč studovat u nás.

Studijní program Farmacie

  • pětiletý zdravotnický program, prezenční forma
  • absolvent získá titul Mgr.

Farmacie je zdravotnický studijní program o výzkumu, výrobě, účincích, distribuci, skladování a výdeji léčiv. Farmaceut je expert s nejkomplexnější odbornou specializací a praktickými znalostmi o lécích.

Kde se uplatním?

Studium zahrnuje kromě teoretické přípravy také praktická cvičení v moderně vybavených laboratořích a šestiměsíční odbornou praxi v lékárnách.

Absolventi naší fakulty jsou v praxi velice žádanými odborníky. Své uplatnění najdeš ve veřejných nebo nemocničních lékárnách, v nemocničních laboratořích, ve výzkumných institucích (vysoké školy, Akademie věd ČR), ve farmaceutickém průmyslu (např. společnosti Zentiva, Teva) i v chemických a biologických laboratořích soukromé i státní sféry (např. Státní ústav pro kontrolu léčiv).

Naši absolventi jsou dlouhodobě žádanými odborníky, o které se zaměstnavatelé přetahují. Na interním webu fakulty aktuálně máme nabídku několika desítek inzerátů na nejrůznější pozice, často za velmi nadstandardních podmínek.

Podrobnosti: Informace pro uchazeče o studium

S diplomem z nejlepší české univerzity se v životě neztratíš

Přihláška ke studiu → FB skupina pro uchazeče →

Časté dotazy


Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy