Zahrada léčivých rostlin chystá další přednášky, výstavy a akce pro veřejnost

09.05.2024

Na Zahradě léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové pokračuje cyklus zajímavých přednášek pro širokou veřejnost. Dne 6. 6. 2024 od 17:30 hodin se uskuteční odborná přednáška doc. PharmDr. Miloslava Hronka, Ph.D., na téma Apidomky: Zamyšlení nad tajemstvím léčivé moci včelích produktů. Během července (termín bude ještě upřesněn) je naplánovaná cestovatelská přednáška Josefa Hodyce, předsedy Klubu kaktusářů Hradec Králové, o kaktusech v Mexiku. Na přelomu prázdnin, 6. 8. 2024 od 17:30 hodin, proběhne přednáška Bc. Terezy Tejklové na aktuální téma „Jedovaté houby“.

246810111316

Vzhledem k proměnlivému počasí byla prodloužena probíhající výstava kvetoucích pivoněk ve venkovním areálu zahrady až do konce května. Návštěvníci zahrady se tak můžou těšit na další kvetoucí kultivary a křížence bylinných pivoněk ve sbírce, nyní převážně pivoňky čínské, které budou postupně podle počasí nakvétat.    

V brzké době se návštěvníkům představí rozsáhlá panelová výstava „Jedovatá sezóna, která bude ke shlédnutí od 20. 5. do 31. 8. 2024. Výstavu o jedovatých rostlinách nám poskytla Botanická zahrada hl. m. Prahy ve spolupráci s Unií botanických zahrad ČR.

Od 1. 6. do 31. 8. 2024 se návštěvníci můžou těšit také na výstavu růží v Zahradě léčivých rostlin. Ve venkovním rozáriu mohou spatřit zhruba 600 růží od různých šlechtitelů.

Již tradičně v zahradě proběhne Víkend otevřených zahrad, nyní ve dnech 8. – 9. 6. 2024 od 8:00 do 18:00 hodin. Pro veřejnost bude přístupný sbírkový skleník i venkovní areál, kde během procházky zahradou můžete vidět Naučnou stezku farmacie, výukový poznávací botanický systém, fytoterapeutický systém, toxikologický systém, rozárium, sbírku pivoněk, kosatců, denivek a leknínů. Navštívit můžete také střešní zahradu s vyhlídkou. Pro lepší orientaci budou v areálu zahrady k dispozici studenti Farmaceutické fakulty UK, kteří návštěvníkům podají informace. Během obou dnů budou probíhat komentované prohlídky s průvodcem. Při komentované prohlídce vás poutavě seznámíme s historií zahrady až po současnost, projdeme venkovní areál i sbírkový skleník s tropickými, subtropickými a léčivými rostlinami, kde vám zároveň vysvětlíme, jak se využívají.

Komentované prohlídky se v sezóně konají o všech víkendech a svátcích vždy ve 14:00 a 16:00. V ostatních dnech je možné prohlídku objednat e-mailem na adrese ZLRprohlidka@faf.cuni.cz.

Otevírací doba zahrady je od dubna do října ve všední dny od 7:00 do 16:00 hodin, o víkendech a svátcích od 10:00 do 18:00 hodin. Zahradu léčivých rostlin najdete v Botanické ulici v Hradci Králové (mapa). Podrobné informace o zahradě, akcích, přednáškách nebo zajímavostech naleznete na našich webových stránkách www.faf.cuni.cz/Zahrada-lecivych-rostlin a také na facebookovém profilu www.facebook.com/ZLRFAFUK.

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Text a foto: Ing. Anežka Chlebková, vedoucí Zahrady léčivých rostlin

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS