Ukončili jste předčasně studium na lékařské fakultě? Ve studiu můžete pokračovat na Farmaceutické fakultě UK

30.05.2024

Studium Farmacie

Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové je moderní vysoká škola, která nabízí studium zdravotnických oborů. V prestižním mezinárodním žebříčku QS World University Rankings 2024 je Univerzita Karlova v oboru farmacie a farmakologie nejlépe umístěnou vysokou školou v České republice.

Nechcete dále pokračovat ve studiu lékařství? Zůstaňte v oblasti zdravotnictví

Máme nabídku pro studenty, kteří předčasně ukončili studium na lékařských fakultách v ČR v programech Všeobecné lékařství nebo Zubní lékařství a chtěli by se i nadále věnovat oblasti zdravotnictví. Nabídka platí i pro ty, kteří jsou ještě stále zapsáni ke studiu. Pokračujte ve studiu na Farmaceutické fakultě UK v magisterském programu Farmacie.

Přihlášku podejte do 2. 9. 2024 a od 30. 9. 2024 studujete

Přihlášku ke studiu magisterského programu Farmacie je možné podávat do 2. 9. 2024. Začátek studia v 1. ročníku na Farmaceutické fakultě UK bude následovat téměř okamžitě, od 30. 9. 2024.

Přínosy pro studenty

  • Nemusíte na podání přihlášky a začátek nového studia čekat další rok.
  • Přijetí ke studiu bez přijímací zkoušky.
  • Při studiu využijete v mnoha předmětech již získané znalosti. Můžete si požádat o uznání již absolvovaných předmětů.
  • Studium na prestižní Univerzitě Karlově.

Projděte si kompletní podmínky pro přijetí a postup podání přihlášky.

Zdravotnické povolání

Studijní program Farmacie je pětiletý zdravotnický program v prezenční formě. Farmaceut je expert s nejkomplexnější odbornou specializací a praktickými znalostmi o léčivech. Studium zahrnuje kromě teoretické přípravy také praktická cvičení v moderně vybavených laboratořích.

Skvělé uplatnění

Absolventi Farmaceutické fakulty UK jsou v praxi velice žádanými odborníky. Své uplatnění najdou v rámci veřejného i nemocničního lékárenství, v lékárnách, ve farmaceutických firmách, farmaceutickém průmyslu, při výzkumu a vývoji nových léčiv a jejich výrobě, kontrole a distribuci, ve zdravotnickém školství a dalších zdravotnických oborech, ale i u lůžka pacienta v rámci klinické farmacie.

Máte dotazy?

Na webu naleznete podrobné informace o studijním programu Farmacie. Rádi odpovíme na Vaše dotazy, obracejte se prosím na naše Studijní oddělení.

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS