Majstrovstvá magistraliter prípravy 2023 poznajú svojich víťazov

25.04.2023

Vo štvrtok 20. 4. 2023 sa na Katedre farmaceutickej technológie Farmaceutickej fakulty UK v spolupráci so spoločnosťou Fagron a Spolkom českých študentov farmácie uskutočnili Majstrovstvá magistraliter prípravy.

f6f2f4f3f7f1

Nadšencov farmaceutickej technológie čakal krátky test, po ktorom nasledovala praktická časť spočívajúca v príprave magistraliter prípravku podľa receptu. Cieľom praktickej časti bolo zhotovenie čo najkvalitnejšieho prípravku podľa najefektívnejšieho postupu. Na celý priebeh a správnosť dohľadala odborná porota.

Výsledky:
1. miesto: Klára Kotyková
2. miesto: Kamila Kováčová
3. miesto: Hana Hnatová

Študenti umiestnení na 1. a 2. mieste postupujú ďalej do nadnárodného kola, ktoré sa odohrá v Olomouci.

Víťazom blahoželáme a odbornej porote ďakujeme za príjemnú atmosféru!

Text: Natália Farkašová, Spolek českých studentů farmacie
Foto: Filip Bařinka