Vítězství hradecké studentky v krajském kole SOČ

23.05.2022

StudentkaDne 10. 5. 2022 proběhlo v Hradci Králové krajské kolo studentské soutěže SOČ – Středoškolská odborná činnost.

1. místo získala studentka 2. ročníku Prvního soukromého jazykového gymnázia Hradec Králové Jasmína Kačerová. Svoji práci s názvem „Anthelmintické účinky kapradin“ vypracovala na Katedře biochemických věd pod vedením Mgr. Linh Thuy Nguyen a odborným dohledem doc. Ing Petry Matouškové, Ph.D. z výzkumné skupiny Studium mechanismů xenobiotické rezistence. Jasmína se svou prací zvítězila v oboru Biologie a postupuje do celostátního kola SOČ, které se bude konat 10.–12. 6. 2022 v Kutné Hoře.

První soukromé jazykové gymnázium Hradec Králové se může pochlubit titulem „Fakultní škola Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy“. Jednou z řady výhod této spolupráce mezi naší fakultou a středními školami je nabídka středoškolákům zapojit se do vědecké činnosti
fakulty a vypracovat zde práci v rámci SOČ.

Jasmíně držíme palce v národním kole!

Text: doc. Ing. Petra Matoušková, Ph.D.
Foto: Archiv J. Kačerové