Víkend otevřených zahrad přilákal mnoho návštěvníků

13.06.2022

Zahrada léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK se v letošním roce, tak jako tradičně, účastnila celostátní akce Víkend otevřených zahrad. Po dvou letech tak opět mohla přivítat nadšené návštěvníky.

Ti, kdo v sobotu 11. 6. a v neděli 12. 6. 2022 přišli do areálu zahrady, si užili nejen prohlídku s odborným doprovodným slovem průvodců, ale také krásné počasí. Návštěvníci si kromě sbírkového skleníku prohlédli střešní zahradu s vyhlídkou, kolekci pivoněk a růží, výukový botanický, fototerapeutický a toxikologický systém nebo Naučnou stezku farmacie. O velkém zájmu o botaniku a krásné prostředí naší zahrady svědčí velká návštěvnost. Během víkendu se přišlo podívat na 400 návštěvníků.

f3f2f1

Všem organizátorům děkujeme a se všemi se budeme těšit zase za rok!

Text: Marcela Jeřábková
Foto: Archiv Farmaceutické fakulty UK