Prohlášení rektorky Univerzity Karlovy a vedení Farmaceutické fakulty ke konfliktu na Ukrajině

Praha 24. února 2022 – Vedení Univerzity Karlovy odsuzuje útok na Ukrajinu.

„Jako rektorka společně s vedením Univerzity Karlovy důrazně odsuzuji jakoukoliv formu agrese, zvláště takové, jakou právě teď podniká putinovské Rusko. Jde o nesmírně nebezpečný krok, který ohrožuje životy obyvatel Evropy - včetně mnoha kolegyň, kolegů, studentek a studentů. Jde o krok, který vrací svět zpátky!

Opět se ukazuje, jak je důležité studium, kritické myšlení, pochopení historie i současného složitého světa. Vyzývám akademiky nejen naší univerzity, ale i další, aby důrazně podpořili svobodnou a demokratickou společnost, a řekli válečné agresi jasné ne.“

prof. Milena Králíčková, rektorka UK

„Vedení Farmaceutické fakulty v Hradci Králové a Akademického senátu Farmaceutické fakulty se plně ztotožňuje s vyjádřením J. M. paní rektorky a odsuzuje válečnou agresi putinovského Ruska.“

doc. Jaroslav Roh, děkan Farmaceutické fakulty UK
doc. Martin Krátký, předseda Akademického senátu Farmaceutické fakulty UK