Pozvánka na Noc vědců 30. 9. 2022

Noc vědců 2022

V pátek 30. 9. 2022 se na mnoha místech ČR koná již 18. ročník Noci vědců a zúčastní se ho i zástupci Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy. Nenajdete nás však v Hradci Králové, ale budeme součástí univerzitního programu v Praze na Albertově, kde bude možno vyslechnout zajímavou přednášku pana profesora Lubomíra Opletala na téma „Vůně a doteky přírody přinášející zdraví“ nebo navštívit náš fakultní stánek a prozkoumat s námi léčivé rostliny všemi smysly.

Co uvidíte na našem stánku?
Léčivé rostliny lze vnímat a rozeznávat všemi smysly, nejen zrakem. Rozeznáte jednotlivé bylinné nálevy podle chuti? Je možné k identifikaci a ověření některých rostlinných drog použít sluch? Přijďte si k nám léčivé rostliny prohlédnout okem i v mikroskopu, ochutnat, ovonět, ohmatat i poslechnout - zkrátka prozkoumejte je s námi všemi smysly. Více na webu Léčivé rostliny všemi smysly | Noc vědců.

Text: PharmDr. Kateřina Hradiská Breiterová, Ph.D.
Grafika: www.nocvedcu.cz