Pomoc ukrajinským studentům na Farmaceutické fakultě UK

Aktualizováno: 13. 2. 2023

Na této stránce

Українська - Більше інформації тут

Možnost pokračovat ve studiu farmacie (informace v češtině)

Пропозиція допомоги в Карловому університеті

• Допомога студентам координується у межах всього Карлового університету. Більше інформації доступно на сайті https://ukrajine.cuni.cz

• Карлів університет надає своїм студентам фінансову підтримку у вигляді стипендій. Однією з наданих видів підтримки є стипендія для студентів, які опинилися у складній життєвій ситуації. Ця стипендія може бути призначена, в тому числі, студентам, які опинилися в скрутній ситуації у зв’язку з кризою в Україні. Огляд наданих стипендій доступний на веб-сайті Каролінського центру.

Пропозиція допомоги на Фармацевтичному факультеті Карлового університету

• Ті, хто потребує психологічної допомоги та підтримки, можуть звертатися до dr. Zděnky Kudláčkové - kudlackova@faf.cuni.cz;  495 067 253.
  • Координатором допомоги українським студентам на фармацевтичному факультеті є Ing. Lucie Navratilová, тел.: 495 067 426, e-mail: navratiluc@faf.cuni.cz, керівник відділу навчання.

Nabídka pomoci na Univerzitě Karlově

• Pomoc studentům je koordinována v rámci celé Univerzity Karlovy. Bližší informace jsou k dispozici na https://ukrajine.cuni.cz.

• Univerzita Karlova poskytuje svým studentkám/studentům finanční podporu v podobě stipendií. Jednou z poskytovaných podpor je i stipendium v akutní tíživé situaci studenta. Toto stipendium je možné poskytnout mimo jiné i studentkám/studentům, kteří se ocitli v akutní tíživé situaci v souvislostí s krizí na Ukrajině. Přehled poskytovaných stipendií je k dispozici na webu Centrum Carolina.

Nabídka pomoci na Farmaceutické fakultě UK

• Ti, kdo potřebují psychologickou pomoc a podporu se mohou obrátit na dr. Zděnku Kudláčkovou - kudlackova@faf.cuni.cz; 495 067 253.
  • Koordinátorem pomoci ukrajinským studentům na Farmaceutické fakultě je Ing. Lucie Navrátilová, tel. 495 067 426, e-mail: navratiluc@faf.cuni.cz, vedoucí Studijního oddělení.