Dětská skupina Fafík prošla rekonstrukcí

06.09.2022

FAFÍKDětská skupina Fafík byla založena v roce 2016 a sídlí v prostorách objektu Podnikatelského centra v Hradecké ulici č. 1151/9. Každý všední den ji navštěvuje maximálně 12 dětí, o které se starají dvě kvalifikované pečovatelky. Pro děti je vždy připravený zajímavý program včetně využití vlastního venkovního prostoru pro hry a je jim zajištěno stravování. Od svého vzniku využilo služeb Fafíku už více než sto dětí ve věku od jednoho roku do zahájení povinné školní docházky.

Zázemí dětské skupiny je v přízemí, kde se nachází tři hlavní místnosti. Jsou jimi herna, klidová místnost a kuchyň s jídelnou. Tyto prostory, po šesti letech užívání, prošly v létě 2022 částečnou rekonstrukcí. Opomenuta nebyla ani venkovní herní plocha, která k naší skupině neodmyslitelně patří.

f1f4f2f3f6f7f5

V interiéru došlo především k výměně zastaralé elektroinstalace, osazení nových svítidel a k renovaci sociálního zařízení pečujících osob. Ve všech místnostech proběhla výměna podlahových krytin a výmalba.

Na venkovní herní zóně byla instalovaná skluzavka, domeček a prolézací tunel. Všechny tyto nové herní prvky splňují požadované bezpečnostní normy a jsou vhodné pro věkovou kategorii dětí navštěvujících naši dětskou skupinu.

Výsledná rekonstrukce je velmi zdařilá a oživené prostory Dětské skupiny Fafík jsou opět připraveny k užívání. Snažili jsem se pro děti vybudovat domácí prostředí a pevně věříme, že se u nás bude všem líbit.

Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové chce provozováním dětské skupiny umožnit nejen svým zaměstnancům, studentům, ale i širší veřejnosti, lépe sladit pracovní a soukromý život přímo v místě výkonu zaměstnání či v dojezdové vzdálenosti. S dětmi plánujeme četné návštěvy Zahrady léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK, procházky, sportovní i tvořící aktivity a dle aktuální věkové struktury dětí také přiměřené výlety.

Více informací o Dětské skupině Fafík.

Text: Ludmila Melzerová, DiS. a Mgr. Kateřina Picková
Foto: Archiv Farmaceutické fakulty UK

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS