Cena Sanofi za farmacii 2022 míří do Hradce Králové na Farmaceutickou fakultu UK

29.06.2022

PharmDr. Alžbeta Štefela, Ph.D.Prestižní soutěž pro mladé vědce v oblasti farmaceutických věd Cena Sanofi za farmacii 2022 udělovaná Velvyslanectvím Francie v České republice ve spolupráci se společností Sanofi s.r.o. přinesla významný úspěch vědeckým reprezentantům z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Ve velké konkurenci získala 1. místo postdoktorandka z Katedry farmakologie a toxikologie PharmDr. Alžbeta Štefela, Ph.D. za práci zabývající se vývojem derivátů žlučových kyselin pro terapii jaterních a metabolických onemocnění ve výzkumné skupině Klinická a experimentální farmakoterapie. Ocenění spojené s finanční odměnou a měsíční stáží ve Francii převzala 23. června 2022 na francouzském velvyslanectví od nositele Nobelovy ceny za chemii prof. Jeana-Marie Lehna, který celou soutěž zaštiťuje.

V letošním obzvlášť silném ročníku soutěže naši fakultu reprezentovala také PharmDr. Hana Bavlovič Piskáčková, Ph.D.

Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci.

Text: prof. PharmDr. Petr Pávek, Ph.D.
Foto: Jiří Štefela