45. mezinárodní kongres pro dějiny farmacie

14.09.2022

Ve dnech 7. – 10. září 2022 proběhl 45. mezinárodní kongres pro dějiny farmacie. Akce proběhla s ročním odkladem způsobeným pandemií covidu-19. Hostitelem byla tentokrát Accademia Italiana di Storia della Farmacia v Miláně. Na největším setkání historiků farmacie, které se koná pod záštitou Mezinárodní společnosti pro dějiny farmacie, zaznělo 87 přednášek a bylo prezentováno 28 posterů.

plakatf1f2

České historiky zastupovala tříčlenná skupina, jejímiž členy byli i pracovníci Českého farmaceutického muzea Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D. a Mgr. Ladislav Svatoš. Ti prezentovali přednášku Beauty in Books. Pharmaceutical Ex-Libris Bookplates within the Territory of the present-day Czech Republic. Jejich poster (ve spolupráci s PhDr. RNDr. Richardem R. Senčekem, PhD ze Slovenského banského múzea) Postage Stamps Issued on the Occasion of the 1971 International Congress for the History of Pharmacy in Prague získal v soutěži 3. místo.

Příští kongres farmaceutických historiků se bude konat v roce 2024 v srbském Bělehradu.

Text: Mgr. Ladislav Svatoš
Foto: Archiv Farmaceutické fakulty UK a ishp22.com