Rona Karahoda, Ph.D. je letošní držitelkou Ceny Carla Ludwiga

Rona Karahoda, Ph.D. je letošní držitelkou Ceny Carla Ludwiga

Výzkumný tým Placenta in Health and Disease dosáhl pozoruhodného uznání v mezinárodní vědecké komunitě za svou práci o homeostáze serotoninu v placentě. Carl Ludwig Award je prestižní cena Skandinávské fyziologické společnosti, která se uděluje mladému badateli za vynikající práci publikovanou v časopise Acta Physiologica.

Dr. Karahoda, první autorka této publikace, a prof. Štaud, vedoucí týmu, byli pozváni do Stockholmu, aby cenu převzali z rukou šéfredaktora časopisu Acta Physiologica, prof. Pontuse B Perssona. Je to poprvé, co Cena Carla Ludwiga přivítá do České republiky!

Text: doc. PharmDr. Jaroslav Roh, Ph.D., proděkan pro vědeckou činnost, doktorské studium a transfer technologií