Proběhl Týden Akademie věd na Farmaceutické fakultě UK

05.11.2021

Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové se dne 3. listopadu 2021 zapojila do celorepublikového vědeckého festivalu Týden Akademie věd ČR a pro širokou veřejnost uspořádala přednáškový blok na téma „Příroda jako zdroj léčivých látek – od izolace k přesnému určení struktury“. Akce proběhla jak v prezenční formě v prostorách Farmaceutické fakulty, tak také poprvé online přes aplikaci MS Teams.

IMG_20211103_140859IMG_20211103_151659IMG_20211103_140908

Přednášející prof. RNDr. Lubomír Opletal, CSc. přiblížil posluchačům problematiku přírodních látek, především rostlinných, jako zdrojů pro vývoj nových léčiv, prof. PharmDr. Lucie Nováková, Ph.D. představila návštěvníkům a posluchačům problematiku analýzy léčivých látek z přírodních materiálů s využitím hmotností spektrometrie a PharmDr. Jana Křoustková, Ph.D. ve svém vstoupení zodpověděla otázku „Jak chemici určují strukturu přírodních látek?“.

V rámci přednášek proběhla zajímavá diskuse a po ukončení přednáškového bloku si mohli zájemci prohlédnout nejmodernější přístroje na Farmaceutické fakultě UK.

Nahrávka přednáškového bloku

Text: doc. PharmDr. Jaroslav Roh, Ph.D., proděkan pro vědeckou činnost, doktorské studium a transfer technologií
Foto: Ing. Zuzana Toufarová