Víkend otevřených zahrad 10. a 11. 6. 2023

Víkend otevřených zahrad

Navštivte Zahradu léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v rámci Víkendu otevřených zahrad, vstup je zdarma.

Termín a místo konání

• 10. a 11. 6. 2023, od 8 do 18 hodin
  • Areál Zahrady léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy,
    ulice Botanická vedle Pajkrovy flošny v Hradci Králové - mapka
  • Vstup zdarma. Akce je určena pro širokou veřejnost.

Program

• Prohlídka areálu Zahrady léčivých rostlin, střešní zahrada s vyhlídkou, sbírkový skleník.

• V průběhu víkendu se budou pro zájemce konat komentované prohlídky skleníku i venkovního areálu.

• Ve venkovním areálu zahrady najdete např. kolekce pivoněk a růží, výukové systémy – poznávací botanický systém, fytoterapeutický systém, toxikologický systém.

• Můžete si také projít Naučnou stezku farmacie a seznámit se s jednotlivými vědními oblastmi farmacie.

• Pro lepší orientaci v areálu zahrady budou k dispozici studenti Farmaceutické fakulty UK, kteří návštěvníkům podají informace.

05i1306