Mgr. Lenka Ťupová, Ph.D. získala grant Nadace Martiny Roeselové

07.01.2021

Lenka Ťupová, postdoc členka Výzkumné skupiny buněčné farmakologie & onkologie na Farmaceutické fakultě UK a maminka dvouletého Dominika, získala pamětní grant Nadace Martiny Roeselové pro rok 2020.

Mgr. Lenka Ťupová, Ph.D. získala grant Nadace Martiny Roeselové

Ke slavnostnímu předání došlo na ÚOCHB AV ČR, s jehož jménem je památka Martiny Roeselové pevně spjata. Martina Roeselová zemřela v roce 2015. Během své relativně krátké, ale úspěšné vědecké kariéry dokázala s podporou svého manžela vychovat tři děti a aktivně se zasazovat o zlepšování podmínek pro mladé vědce – rodiče. Cílem Nadačního fondu Martiny Roeselové je tak podporovat mladé vědce a vědkyně působící v oblasti přírodních věd, kteří se snaží skloubit vědu s péčí o děti.

Lenka byla vyhlášena jako jedna ze čtyř vítězů vybíraných ze 37 uchazečů. K získání stipendia Lence gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v další vědecké práci i rodičovské roli!

Text: doc. PharmDr. Martina Čečková, Ph.D.
Foto: archiv Farmaceutické fakulty UK