Farmaceutická fakulta UK zve na Noc vědců 24. 9. 2021

Noc vědců 2021

Touto cestou bych Vás rád pozval na každoroční vědecko-popularizační událost Noc vědců, jejíž letošním ústředním tématem je ČAS. Této celorepublikové akce se od roku 2005 zúčastňuje celá řada vědeckých, muzejních, a vzdělávacích institucí, mezi kterými ani letos nechybí Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové.

Akce se můžete zúčastnit v pátek 24. září 2021, a to i online. Vědečtí pracovníci z různých oblastí zde formou přednášek, videí, her a kvízů představí fyzikální veličinu čas z různých úhlů pohledu. Od 14:00 bude na stránkách události k dispozici ke shlédnutí také video z dílny Katedry farmaceutické technologie s názvem „Farmaceut Pánem času“, které zábavnou formou představí, jak mohou farmaceuti ovládat čas navržením a zhotovením vhodné lékové formy.

Farmaceut Pánem času

Přijďte včas a poznejte čas, jak ho ještě neznáte.

Autor textu: prof. PharmDr. Martin Doležal, Ph.D.
Grafika: Katedra farmaceutické technologie a www.nocvedcu.cz