Farmaceutická fakulta UK na Festivalu vědy na téma Digitální svět

Festival vědy 2021

PharmDr. Daniela Hulcová, Ph.D., Mgr. Michaela Kolářová a Simona Hašanová prezentovaly naši fakultu na Festivalu vědy v Praze, letos s tématem DIGITÁLNÍ SVĚT.

Program byl pestrý. Návštěvníci se nejprve seznámili s Farmaceutickou fakultou UK, poté jsme jim vysvětlily a přiblížily význam farmacie, co všechno si pod tím mohou představit. V návaznosti na letošní téma jsme připravily ukázku detekce látek pomocí UV lampy a povídání o vývoji nových léčiv.

Zejména pro mladší návštěvníky byla připravena stavebnice k sestavení molekul. Pro větší bylo velice zajímavé, když jsme svět pod mikroskopem přenesly do počítače. Zájemci si mohli prohlédnou nejrůznější druhy a tvary trichomů a třeba zjistit, proč vlastně ta kopřiva pálí. Dále jsme připravily poznávání léčivých rostlin a ukázku rozdílů mezi mastmi a krémy. Starší studenti, kteří pozorně poslouchali náš výklad, si s námi mohli i zasoutěžit. Vylosovaným výhercům pošleme fakultní trička.

Všem organizátorům děkujeme a budeme se těšit zase příště.

Text: PharmDr. Daniela Hulcová, Ph.D.
Foto: Archiv Farmaceutické fakulty UK