Basketbalové derby Hradec - Pardubice

09.11.2021

Ve čtvrtek 4. 11. 2021 hráli basketbalisté Hradeckého týmu Univerzity Karlovy derby s družstvem Univerzity Pardubice. Naši basketbalisté bohužel prohráli 50:86. Proti velmi silnému soupeři náš tým předvedl bojovný a srdnatý výkon. Pomohli mu k tomu obrovskou měrou fanoušci, kterých se přišlo podívat skutečně mnoho a vytvořili k zápasu úžasnou atmosféru.

f1f2f3

Pardubice spoléhaly na výkon Matěje Burdy, Tomáše Merty a Tadeáše Vlčka, tedy hráčů aktivních nebo nedávno hrajících v Kooperativa NBL (nejvyšší česká basketbalová liga mužů), navíc se zkušenostmi z české reprezentace. Tito tři hráči sami dali dohromady 55 bodů, tedy drtivou většinu bodů soupeře.

Náš tým se spoléhal na obětavou obranu, která i takto silnému soupeři dovolila dát pouze 86 bodů. Našimi nejlepšími střelci byli s 11 body Vojtěch Balliš a Martin Hošek. Dále v naší sestavě nastoupil SungWook Woo, Marek Kerda, Vojtěch Motyčka, Lukáš Benci, Kryštof Polák, Jakub Tomek, Zdeněk Mašek, Jakub Pásler, Zdeněk Pavlovský a Soroosh Mirshafiee. Zápas bohužel nedohrál Vojtěch Motyčka, který si ve třetí čtvrtině vykloubil rameno. Tímto mu přejeme brzké uzdravení. 

Text: Marek Kerda
Foto: Jan Veselý

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS