Aleš Šorf získal 2. místo v soutěži Cena Sanofi

07.01.2021

Aleš Šorf, postdoc z Výzkumné skupiny buněčné farmakologie & onkologie vedené doc. Martinou Čečkovou, získal 2. místo v prestižní soutěži Cena Sanofi za oblast farmacie.

Aleš Šorf získal 2. místo v soutěži Cena Sanofi

Zleva: Ocenění Veronika Leláková, Lenka Kotrchová, Aleš Šorf a výkonný ředitel Sanofi pro ČR a Slovensko Paul-François Cossa

Cena mu byla předána v rámci slavnostního ceremoniálu udílení vědeckých Cen Francouzského velvyslanectví v České republice, zaštítěných již tradičně osobností nositele Nobelovy ceny za chemii pro rok 1987 Jean-Marie Lehna. Francouzské velvyslanectví každoročně oceňuje nejlepší doktorandské výzkumné práce v oblasti experimentální biomedicíny a farmaceutického výzkumu.

Ocenění Alešovi přinesla prezentace jeho dizertační práce zabývající se interakcemi protinádorových léčiv s lékovými transportéry a možnostmi překonání lékové rezistence u pacientů trpících akutní myeloidní leukémií. Spolu s příjemnou finanční odměnou získává i studijní stipendium na měsíční výzkumnou stáž ve Francii.

K zisku ocenění Alešovi gratulujeme a přejeme hodně úspěchů a radosti v další vědecké práci!

Text: doc. PharmDr. Martina Čečková, Ph.D.
Foto: archiv Farmaceutické fakulty UK