Výsledky studentských závodů v lukostřelbě – leden 2020

20.01.2020

Dne 17. ledna 2020 pořádala Farmaceutická fakulta UK ve spolupráci s Fakultou vojenského zdravotnictví UO Studentské závody v lukostřelbě. Utkali se studenti a studentky Univerzity třetího věku Farmaceutické fakulty UK se studenty a studentkami U3V Dopravní fakulty Univerzity Pardubice. Současně proběhly závody v lukostřelbě pregraduálních studentů a studentek FaF a LF.

Závodníky přivítali: děkan Farmaceutické fakulty prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D., dále vedoucí katedry KTV Mgr. Jiří Bezouška, a pplk. Mgr. Marek Kulich z Centra tělesné výchovy a sportu FVZ UO.

BBB_0146BBB_0161BBB_0192BBB_0167BBB_0195BBB_0203BBB_0216BBB_0228BBB_0231

Účastníci prověřili své dovednosti, které v uplynulém období získali během návštěv kurzů lukostřelby. Závody proběhly dle pravidel World Archery pod vedením renomovaného trenéra lukostřelby Františka Ptáčníka.

V kategorii U3V - muži zvítězili:

• 1. místo: Miroslav Tesař (Dopravní fakulta UP)
  • 2. místo: Petr Kučera (Farmaceutická fakulta UK)
  • 3. místo: Vladimír Němec (Dopravní fakulta UP)

V kategorii U3V - ženy zvítězily:

• 1. místo: Josefa Kučerová (Farmaceutická fakulta UK)
  • 2. místo: Zdeňka Svobodová (Dopravní fakulta UP)
  • 3. místo: Olga Koblížková (Farmaceutická fakulta UK)

V kategorii pregraduální studenti FaF UK měli nejlepší výsledky:

• 1. místo: Jan Hejl
  • 2. místo: Jakub Kubinec
  • 3. místo: Filip Bařinka

V kategorii pregraduální studentky FaF UK se nejlépe umístily:

• 1. místo: Lucie Jaklová
  • 2. místo: Eszter Gergely
  • 3. místo: Alžběta Lekešová

Závodů se účastnilo celkem 29 lučištníků. Všichni soupeřili s nadšením, odhodláním a motivací dosáhnout v dalším ročníku soutěže ještě lepších výsledků.

S podporou vedení FaF UK soutěž zorganizovali:

PhDr. Zděnka Kudláčková, Ph.D., PharmDr. Petr Jílek, CSc., František Ptáčník, pplk. Mgr. Marek Kulich a Mgr. Jiří Bezouška

Text: PhDr. Zděnka Kudláčková, Ph.D.
Fotografie: Marcela Jeřábková