Úspěch studentky gymnázia v soutěži Středoškolská odborná činnost

04.06.2020

Renáta ŠormováDne 11. května 2020 proběhlo v Hradci Králové krajské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost. 1. místo získala studentka třetího ročníku Gymnázia Dvůr Králové nad Labem Renáta Šormová.

Renáta vypracovala svou práci s názvem
„P-glykoprotein a rezistence na anthelmintika u Haemonchus contortus (vlasovka slezová)“ na Katedře biochemických věd Farmaceutické fakulty UK pod odborným vedením Mgr. Pavlíny Kellerové Výzkumné skupiny pro studium rezistence a interakcí léčiv. Se svou prací zvítězila v oboru Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství.

Renáta Šormová postupuje do celostátního kola soutěže, které se koná 13.-14. června 2020.

Vítězce gratulujeme a děkujeme, že si za odborného garanta zvolila naši fakultu. Držíme palce a přejeme úspěch i v národním kole!

Fotografie: Archiv R. Šormové