Úspěch studentky gymnázia na celostátní přehlídce soutěže Středoškolská odborná činnost

30.06.2020

FotoStudentka třetího ročníku Gymnázia Dvůr Králové nad Labem Renáta Šormová vypracovala odbornou středoškolskou práci s názvem „P-glykoprotein a rezistence na anthelmintika u Haemonchus contortus (vlasovka slezová)“ na Katedře biochemických věd Farmaceutické fakulty UK pod odborným vedením Mgr. Pavlíny Kellerové z Výzkumné skupiny pro studium rezistence a interakcí léčiv.

Se svou prací získala krásné 2. místo na 42. celostátní přehlídce soutěže Středoškolská odborná činnost v oboru Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství, která proběhla ve dnech 13. - 14. června 2020.

Vítězce gratulujeme a děkujeme, že si za odborného garanta zvolila naši fakultu.

Text: Mgr. Pavlína Kellerová
Foto: Klára Pečenková