Univerzita Karlova zve na Noc vědců na téma Člověk a robot

27.11.2020

Univerzita Karlova v rámci letošní celonárodní akce Noc vědců 2020 představí široké veřejnosti bohatý program na téma Člověk a robot. Jeho součástí bude několik vědeckých videí a šest streamovaných přenosů, v rámci kterých se představí řada vědců a vědkyň ze 14 fakult Univerzity Karlovy.

„Akce se na rozdíl od loňského ročníku koná vzhledem k aktuální koronavirové situaci plně on-line formou. I přes to mohou zájemci o vědu a výzkum zhlédnout řadu zajímavých přednášek, komentovaných ukázek, vědeckých show či experimentů. Veřejnost bude moci zažít například Návraty do minulosti s pomocí geoinformatiků, zda robotičtí reportéři vs. lidé-novináři svádí nerovný souboj, dále zjistit, jaké je využití 3D tisku pro výuku anatomie či zažít řadu přednášek na téma Člověk a robot“, uvedl za organizátory akce na UK Miroslav Čermák.

Součástí Noci vědců na UK bude rovněž vystoupení v rámci programu Science Slam na UK, kdy jsou věda a výzkum prezentovány zábavnou formou prostřednictvím stand-up výstupů.

Díky zapojení UK do mezinárodní aliance 4EU+ se v rámci Noci vědců na UK představí vědečtí zástupci Varšavské univerzity, kteří společně s kolegy z Matematicko-fyzikální fakulty představí, Jak umělá inteligence chápe občanský zákoník.

Noc vědců na UK proběhne 27. listopadu 2020 od 17.00 do 23.00 na webu www.nocvedcu.cz/univerzita-karlova, na YouTube kanále UK a Facebooku UK.

Veškerý obsah bude následně k dispozici na YouTube kanále Univerzity Karlovy

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS