Studenti oblékli růžovou v rámci osvětové akce Breast Cancer Awareness Month

30.10.2020

Říjen je mezinárodním měsícem pro osvětu onemocnění rakoviny prsu. Této celosvětové akce se pravidelně účastní mnoho zdravotnických organizací i studenti zdravotnických oborů.

f1f2ruzova

Studenti Farmaceutické fakulty UK si důležitost prevence a osvěty připomněli 21. 10. 2020. Celý den se nesl ve znamení růžové barvy. Zúčastnění nosili růžové oblečení nebo alespoň růžovou stužku, kterou si mohli zakoupit v koridoru na fakultě. Všichni se také celý den společně fotili a všechny fotografie se následně objevily spolu se základními informacemi o rakovině prsu na instagramovém účtu Spolku českých studentů farmacie.

Text: Lucie Malečová, Spolek českých studentů farmacie
Fotografie: Spolek českých studentů farmacie