Rektor Univerzity Karlovy na návštěvě v Hradci Králové

14.02.2020

Rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima navštívil v úterý 11. února 2020 Hradec Králové v rámci projektu „Česko! A jak dál?“.  Celodenní akce, a především podvečerní veřejná diskuse s podtitulem „(Ne)zdravé Česko!“, se věnovaly tématu alkoholu a obezity.

Naši doktorandi z Katedry sociální a klinické farmacie Mgr. Petr Domecký, Mgr. Simona Dvořáčková a Mgr. Barbora Vaňková propagovali naši fakultu na stánku UK „Den pro zdraví“ v Auparku a v Adalbertinu od 9:00 do 17:30. Spolu se studenty LF UK v Hradci Králové informovali veřejnost o zdravotních rizicích nadváhy, obezity a zároveň měřili hodnoty cukru v krvi.

_WIS8201_WIS8247_WIS8219BBB_0306_WIS8431_WIS8459_WIS8562_WIS8493_WIS8338

Veřejná debata v Adalbertinu za účasti rektora, děkanů prof. Šimůnka a prof. Manďáka, ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, předsedy ČLS JEP prof. Svačiny se vydařila. Ukázalo se, že se lidé o své zdraví zajímají a podobné veřejné debaty jsou důležité nejen pro posílení informovanosti občanů, ale také pro vyvracení nejrůznějších mýtů, které mezi lidmi kolují.

Pan rektor poděkoval organizátorům akce a vyjádřil přání obdobnou kampaň zopakovat v Praze v rámci Světového dne obezity, který bude 4. března 2020.

Text: prof. PharmDr. Martin Doležal, Ph.D.
Fotografie: Univerzita Karlova