Pamětní medaili Farmaceutické fakulty UK získala studentka Eliška Voříšková

24.09.2020

Dne 23. 9. 2020 předal děkan fakulty prof. Tomáš Šimůnek Pamětní medaili Farmaceutické fakulty UK studentce Elišce Voříškové. Eliška, nyní studentka pátého ročníku programu Farmacie, získala tuto cenu za mimořádnou iniciativu a pomoc při zvládnutí náročné situace během nouzového stavu na jaře 2020.

BBB_1048BBB_1049BBB_1050

Eliška Voříšková iniciovala vznik databáze studentů, kteří byli ochotni v době výjimečné situace pomoci v lékárnách a skladech léčiv. Aktivně koordinovala komunikaci mezi studenty a lékárnami ve spolupráci s vedením Katedry klinické a sociální farmacie. Součástí organizačního týmu byla také Kristýna Vlachová, Tomáš Jan, doc. Josef Malý, dr. Jana Kotlářová, dr. Martin Doseděl, Andrea Pezzillo a Kateřina Melšová. Koncem dubna bylo na seznamu dobrovolníků již 435 studentů z Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové.

Za svou iniciativu byla Eliška naší fakultou nominovaná také na Cenu ministra školství za mimořádné činy studentů pro rok 2020.

Elišce Voříškové gratulujeme k ocenění a přejeme mnoho dalších úspěchů ve studiu i v osobním životě.

Text a fotografie: Marcela Jeřábková