Opatření Ministerstva zdravotnictví: Pravidla vstupu do České republiky platná od 9. 11. 2020

09.11.2020

Od dnešního dne je účinné nové opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, které upravuje vstup osob do České republiky. Nové opatření reaguje na pokračující pandemii onemocnění COVID-19 a koordinaci na úrovni EU. Vyplývající epidemiologická opatření a omezení se vztahují jak na české občany vracejí se zpět do ČR, tak i na všechny cizince.

Plné znění opatření je k nalezené v tomto odkazu.

Zavádí se mechanismus pro hodnocení epidemiologické situace jednotlivých členských států EU. Na základě stanovených kritérií bude pravidelně aktualizován seznam zemí s nízkým rizikem nákazy. Země jsou děleny do tří kategorií: zelené, oranžové a červené. Seznam je stanoven sdělením Ministerstva zdravotnictví.

Zelená - cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) mohou přijet bez nutnosti vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Oranžová - cestující z těchto zemí mohou přijet bez nutnosti vyplnit příjezdový formulář. Negativní PCR test budou muset před vstupem na pracoviště nebo do vzdělávací instituce v ČR předložit cizinci, které do ČR přijíždějí za prací či studiem. Vztahuje se pouze na cizince.

Červená - cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Další informace na stránce shromažďující informace týkající se COVID-19.