Lékové informační centrum – prevence u COVID-19

01.04.2020

Lékové informační centrum Farmaceutické fakulty UK a Fakultní nemocnice Hradec Králové se zapojilo do řešení odborných lékových dotazů souvisejících s onemocněním COVID-19. Aktuálně byly zpracovány lékové dotazy týkají se dokladů u preventivních opatření v rámci onemocnění COVID-19. Texty jsou určeny především pro zdravotnické pracovníky.

Odpovědi na lékové dotazy:


Lékové informační centrum

Lékové informační centrum (LIC) vzniklo jako společné pracoviště Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové a Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Cílem LIC je podpora farmaceutické péče poskytováním včasných a výstižných odpovědí na lékové dotazy, které se týkají farmakoterapie specifických pacientů a které jsou vypracovány s respektováním principů medicíny založené na důkazu. LIC je vybaveno tak, aby byla zodpovězena rozsáhlá oblast otázek s ohledem na racionální aplikaci léčivých přípravků jak vydávaných na lékařský předpis tak i těch, které jsou vydávány bez lékařského předpisu.

Na dotazy zodpovídají odborníci na klinickou farmacii a práci s informacemi orientovanými na léčivo. Informace jsou poskytovány lékařům, farmaceutům, vědeckým pracovníkům, farmaceutickým asistentům, zdravotním sestrám a dalším odborníkům ve zdravotnictví.

Více informací na www.faf.cuni.cz/LIC

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS