Výstava 50 let Farmaceutické fakulty UK v Karolinu zahájena

17.09.2019

V pondělí 16. 9. 2019 proběhla v historické části Karolina slavnostní vernisáž výstavy o padesátileté historii Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové. Úvodního slova se ujal děkan Farmaceutické fakulty UK prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D., poté promluvil rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA. Obzvlášť váženým hostem, který zavzpomínal na počátky existence fakulty, byl její zakladatel prof. RNDr. Jaroslav Květina, DrSc., dr. h. c.

BBB_9296BBB_9295BBB_9303BBB_9315BBB_9324BBB_9264

Návštěvníci výstavy se dozví mnoho zajímavého nejen o historii stavby výukových budov a počátcích studia, ale také o vědě, výzkumu, studentech, možnostech studia a plánech do budoucna. Zvláštní pozornost je na výstavě věnována 30. výročí sametové revoluce a jejímu průběhu na fakultě. Součástí expozice je pět vitrín, kde jsou vystaveny nejen historické výukové materiály, alba a fotografie, ale také exponáty dnes již nepoužívaných farmaceutických nástrojů.

Těšíme se, že při své cestě do Prahy naši výstavu navštívíte a potěšíte se milými vzpomínkami. Výstava potrvá do konce října 2019, je volně přístupná.

Text a fotografie: Marcela Jeřábková