Úspěch v rámci středoškolské vědecké činnosti

04.07.2019

Ve dnech 15. – 16. června 2019 se na Mendelově gymnáziu v Opavě konala již 41. celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti (SOČ, www.soc.cz).

V oboru chemie se soutěže zúčastnil i Tibor Malinský (První soukromé jazykové gymnázium Hradec Králové), který svou práci připravoval ve spolupráci s Katedrou farmaceutické chemie a farmaceutické analýzy pod vedením prof. Petra Zimčíka a Mgr. Jiřího Demutha. Tibor se svou prací na téma Syntéza azaftalocyaninů a studium jejich supramolekulárních interakcí, s níž již dříve vyhrál krajské kolo, obsadil 5. místo z celkových 16 soutěžících z celé ČR.

Tibor Malinský

Práce byly prezentovány před odbornou komisí složenou ze zástupců univerzit (Univerzita Karlova, Univerzita Pardubice, VŠCHT a další).

Autor textu i fotografie: Mgr. Jiří Demuth