Proběhla historicky první Jednodenní Juniorská Univerzita Karlova v Hradci Králové

Jednodenní Juniorská Univerzita Karlova v Hradci Králové

V rámci Dne otevřených dveří se 27. 11. 2019 uskutečnila první Jednodenní Juniorská Univerzita Karlova (JJUK) na Farmaceutické fakultě. Přivítala nečekaně velký počet 107 studentů ze středních škol. Na jeden den k nám přijeli i z tak vzdálených míst jako je Bardějov nebo Košice na Slovensku.

Podle vyjádření studentů JJUK si většina chtěla zkusit stát se naším vysokoškolským studentem na jeden den, poznat prostředí fakulty, zároveň pokusit se složit písemnou zkoušku a tak získat cenných 5 bodů k přijímacím zkouškám na naší fakultě. Toho se podařilo dosáhnout po závěrečném testu, kde panovalo relativně velké napětí, třem čtvrtinám zúčastněných studentů.

Další možnost zúčastnit se Jednodenní Juniorské Univerzity Karlovy na naší fakultě budou středoškoláci mít v sobotu 11. 1. 2020.

Velmi děkuji všem, kteří pomáhali při organizaci JJUK a tak napomohli jejímu hladkému průběhu a k vytvoření příjemného prostředí.

doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D., organizátor JJUK