Proběhl první letošní Den otevřených dveří

29.11.2019

Ve středu 27. 11. 2019 probíhal na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové Den otevřených dveří pro uchazeče o studium. Zúčastnilo se ho zhruba 300 studentů středních škol a gymnázií z celé České republiky a Slovenska.

V 9:00 začala první přednáška, během které se návštěvníci dozvěděli informace od pana docenta Hronka, zmocněnce vedení fakulty pro PR, o přijímacím řízení, otevíraných oborech, průběhu studia. Vystoupil také David Brychta, prezident Spolku českých studentů farmacie, s informacemi o studentském životě. Po bohaté diskuzi následovala prohlídka fakulty a jejích kateder po jednotlivých skupinkách provázených současnými studenty naší fakulty. Další přednášky pro uchazeče navazovaly v 11:00 a 12:30, po kterých opět proběhly prohlídky fakulty a následně návštěva kolejí Na Kotli.

BBB_9976BBB_9990BBB_9995

Studenti středních škol pokládali spoustu zajímavých dotazů, mimo jiné na náročnost studia, možnosti ubytování a úspěšnost studia. Nejvíce byli uchváceni prohlídkami jednotlivých kateder, zejména na katedře sociální a klinické farmacie z lékárenského trenažeru. Den otevřených dveří se povedl a byl úspěšný jako v předchozích letech.

Další Den otevřených dveří pořádáme v sobotu 11. 1. 2020, kdy budou mít uchazeči o studium opět možnost navštívit naši fakultu. Odpoledne pak navazuje Jednodenní Juniorská Univerzita Karlova, kde můžete získat bonifikaci 5 bodů k přijímacím zkouškám.

Děkuji všem studentům, kteří provázeli návštěvníky, všem zúčastněným z kateder, kteří si připravili krásné prezentace z našeho studia, a konečně všem uchazečům, kteří dorazili a zajímali se o naši fakultu.

Text: Eliška Voříšková, studentka, organizátorka prohlídek
Fotografie: Marcela Jeřábková