Pozvánka na tradiční Vánoční trhy v Kuksu

11.11.2019

PlakátO víkendech 16.–17. a 23.–24. listopadu 2019 se uskuteční tradiční Vánoční trhy v Kuksu pořádané Českým farmaceutickým muzeem a partnery.

Trhy proběhnou vždy od 9 do 16 hodin v obci Kuks na labském nábřeží a na prostranství pod hospitálem.

Připraveno je na 130 stánků s tradičními řemeslnými výrobky (keramika, mýdla, svíčky, věnce, vánoční ozdoby, hračky, textilní výrobky atd.) a bohatou nabídkou občerstvení a různých dobrot.

Každý den je připraven doprovodný program v podobě představení lidového loutkáře Jiřího Polehni (vždy v 10, 12 a 14 hodin) a flétnového souboru FLAUTO DOLCE (vždy v 11 a 13 hodin). Po oba víkendy bude zajisté zpestřením flašinetář Roman Prouza.

Vstupné: základní 40,- Kč, zlevněné 20,- Kč (děti nad 6 let, studenti, důchodci a ZTP), zdarma děti do 6 let včetně a ZTP-P.

O trhových víkendech je naposledy v letošním roce veřejnosti otevřena expozice Historie lékáren (Kouzlo apatyky) Českého farmaceutického muzea a Hospitál Kuks (vstupenky na prohlídky k dostání v pokladně hospitálu).