Pozvánka na XXIII. pracovní den klinické farmacie

Datum zveřejnění: 07.05.2019

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí studenti,

Pracovní den klinické farmacieSekce klinické farmacie České farmaceutické společnosti ČLS JEP ve spolupráci s Farmaceutickou fakultou Univerzity Karlovy v Hradci Králové Vás srdečně zvou
na XXIII. PRACOVNÍ DEN KLINICKÉ FARMACIE pod názvem „Komplexní pohled na alergické reakce, diagnostiku a řešení polékových alergií“.

Datum a místo konání: 7. 6. 2019, 9.30 - 17.00, Lékařský dům Praha, Sokolská 31, Praha 2

Na Pracovním dni zazní přednášky týkající se imunologické podstaty alergických reakcí a různých mechanismů, kterými léčiva navozují polékové alergie. Sdělení budou zaměřena především na plicní projevy polékových alergií, kožní polékové alergické a pseudoalergické reakce, alergické vaskulitídy, anafylaktické reakce a DRESS syndrom. Přiblíží i dosud známý potenciál pomocných látek v léčivých přípravcích k navození alergických reakcí.

Předběžný odborný program a registrace na akci jsou dostupné na webových stránkách ČFS ČLS JEP.

Text a fotografie: PharmDr. Daniela Fialová, Ph.D.