Ocenění na mezinárodním kongresu pro studenta 1. ročníku doktorského studia

25.09.2019

Mgr. Marcel Hrubša ze skupiny Kardiovaskulární a respirační farmakologie a toxikologie získal na mezinárodním kongresu 3rd International Conference on Bio-antioxidants s podtitulem Natural bio-antioxidants as an inspiration for food chemistry and pharmacy v bulharském Nessebaru cenu za druhé místo v posterové sekci. Porota tak ocenila sdělení vzniklé na základě spolupráce naší fakulty s indickými kolegy: Hrubša M., Applová L., Karlíčková J., Macáková M., Malhotra S., Parmar V.S. & Mladěnka P.: NOVEL FLAVONOIDS AND ISOFLAVONOIDS AS ANTIPLATELET DRUGS.

Marcel-Cena2019-Hrubsa-cenaposter

Ocenění je o to významnější, že Mgr. Hrubša, absolvent Farmaceutické fakulty Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, je teprve prvním rokem studentem doktorského studia v oboru Farmakologie a toxikologie na naší fakultě (školitel doc. Mladěnka) a tématu protidestičkových účinků se začal věnovat až v rámci svého doktorského studia.

Text: PharmDr. Marie Vopršalová, CSc.
Fotografie: doc. PharmDr. Přemysl Mladěnka, Ph.D.