Nejmladší návštěvníci Dne otevřených dveří

05.12.2019

Ve středu 27. 11. 2019 jsme v rámci Dne otevřených dveří přivítali na Farmaceutické fakultě UK nejen uchazeče o studium z řad středoškolských studentů, ale také předškoláky z Dětského lesního klubu U Tří veverek.

Prohlídku fakulty zahájily děti na Katedře biologických a lékařských věd, kde se seznámily s výukou v praktických cvičeních z morfologie a fyziologie. Se zájmem si prohlédly mikroskopické preparáty kvasinek a bakterií, výukové postery i anatomické modely vybraných orgánů. Ze všeho nejvíce je zaujal model lidské kostry. Na katedře farmaceutické technologie viděly výrobu tablet na tabletovačce a přípravu čípků. Na závěr děti nadšeně sledovaly několik chemických pokusů na katedře Organické a bioorganické chemie.

IMG_6388IMG_6399IMG_6408IMG_6414IMG_6421

Děkujeme kolegům, že se nejmenším účastníkům trpělivě věnovali.

Text: doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D.
Fotografie: Jana Škorpilová