Mgr. Hana Bavlovič Piskáčková mezi finalisty ceny za nejlepší poster na konferenci HPLC 2019 v Miláně

02.07.2019

Mgr. Hana Bavlovič Piskáčková, studentka doktorského studijního programu Farmaceutická analýza (školitelka: doc. Petra Štěrbová) z Katedry farmaceutické chemie a farmaceutické analýzy, uspěla se svým posterovým sdělením na nejvýznamnější mezinárodní konferenci zaměřené na separační metody - 48th International Symposium on High-Performance Liquid Phase Separations and Related Techniques (HPLC 2019), která se konala v italském Miláně.

Hanka_HPLC2HPLC2019-certifikat

V konkurenci více než 500 posterů zaujalo porotu sdělení Mgr. Bavlovič Piskáčkové s názvem „Analysis of compounds with distinct polarities in biological matrices: a case example of JAS-2“. Mgr. Hana Bavlovič Piskáčková se probojovala jako jediná z České republiky mezi 23 finalistů o cenu za nejlepší poster (Best Poster Award). V konkurenci prací světové špičky z oblasti separačních technik se její komplexní bioanalytická studie neztratila a studentka získala velmi cenné mezinárodní zkušenosti.

K úspěchu srdečně gratulujeme.

Text: doc. PharmDr. Petra Štěrbová, Ph.D.
Fotografie: Archiv Mgr. Hany Bavlovič Piskáčkové