Cena České hlavičky 2019 za výzkum na Farmaceutické fakultě UK

31.10.2019

V pondělí 21. 10. 2019 byly v brněnském SONO centru uděleny letošní ceny České hlavičky 2019. V kategorii GENUS „Člověk a svět kolem něj“ (garant ceny RNDr. Jiří Grygar, CSc.) byla cena udělena Tiboru Malinskému, studentovi Prvního soukromého jazykového gymnázia v Hradci Králové, který na svém výzkumu pracoval v laboratořích Farmaceutické fakulty UK.

Tibor odbornou porotu zaujal svou prací „Syntéza azaftalocyaninů a studium jejich supramolekulárních interakcí“. Té se věnoval v rámci středoškolské odborné činnosti ve skupině prof. Petra Zimčíka pod odborným vedením Mgr. Jiřího Demutha.

f2f1

Tibor Malinský se svou prací uspěl již v červnu 2019 v rámci 41. celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti, kde se v kategorii Chemie umístil na pátém místě.

Záznam ze slavnostního předávání cen si můžete pustit na webu České televize.

Autor textu: prof. PharmDr. Petr Zimčík, Ph.D.
Fotografie: archiv Tibora Malinského