Výstava Jazz World Photo 2018 v Galerii Na Mostě

10.05.2018

S určitým zpožděním způsobeným pozdějším dodáním fotografií si dovoluji upozornit na současnou výstavu v Galerii Na Mostě. Návštěvníci mají jedinečnou možnost vidět to, co bylo vystaveno v New Yorku, Belgii či Itálii – tedy nejlepší fotografie zachycující jazz a jazzové hudebníky při jejich autentickém vystoupení.

Autory fotografií jsou fotografové (a nemusí být profesionální) v pravdě z celého světa, kteří se snažili zachytit prchavý okamžik uměleckého výkonu, někdy by se chtělo říci přímo extáze, jazzového hudebníka při jeho živé produkci na podiu. Ten, kdo si výstavu prohlédne, mně jistě dá za pravdu.

Celá soutěž Jazz World Photo vznikla, jak již to u dobrých věcí často bývá, v podstatě náhodou. Před několika lety na trutnovském festivalu Jazzinec vznikla z iniciativy jazzového fotografa Patricka Marka, fotografa specializujícího se právě na zachycení prchavých okamžiků jazzových hudebních produkcí a Tomáše Katschnera série fotografií, která měla obrovský úspěch. V následujících letech byli přizváni další fotografové a vznikla myšlenka z fotografií uspořádat soutěž. V současné době se jedná již vpravdě o globální záležitost a v Trutnově se každoročně sejdou stovky fotografií.

Nezbývá tedy než fakultní veřejnosti výstavu doporučit ke zhlédnutí, aby se naši zaměstnanci a studenti přesvědčili, že nejenom věda může člověka uvést do vytržení.

DSC7898DSC7914DSC7926DSCF5250DSCF5277DSCF5304DSCF5316DSCF5342DSCF5353DSCF5355DSCF5358DSCF5385DSCF5404DSCF5410DSCF5416

Autor textu: prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.
Autoři fotografií: Žaneta Vorlová a Patrick Marek