Výstava Fauna v exlibris a drobné grafice v Galerii Na Mostě

09.11.2018

Výstava Fauna v exlibris a drobné grafice, která do 30. 11. 2018 probíhá v Galerii Na Mostě, je přehlídkou námětů, grafických technik a umělců. Mezi vystavovanými grafiky najdeme známá jména jako Cyril Bouda, Ludmila Jiřincová, Bohuslav Reynek, Vladimír Komárek, Olga Čechová, Emil Kotrba, Vojtěch Cinybulk a mnoho dalších. Můžeme hodnotit, jak který autor námět zpracoval, jakou techniku zvolil nebo se jen dívat, vnímat a  nechat na sebe působit krásu a jedinečnost jednotlivých lístků.

Sběratelka Ing. Zdena Roušarová své dětství prožila v myslivně. Les a toulky přírodou se v ní nesmazatelně uložily. V době studia na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze navštěvovala ve volném čase výstavy, koncerty a v antikvariátech objevovala grafické lístky s náměty, které jí připomínaly dětství. A neodolala. Někdy si přinesla lístek s koníkem, jindy s motýlem, ptáčkem nebo kočkou. Grafik  přibývalo. Většinou to byla exlibris. Díky nim se postupně seznámila s několika sběrateli a sběratelské vášni propadla také. Její sbírka je velmi obsáhlá. Tato výstava připravuje jen její část.

Fotografie z vernisáže výstavy

BBB_7928BBB_7911BBB_7939BBB_7942BBB_7945BBB_7953