Volejbalistky Univerzity Karlovy opět v akci

24.04.2018

Volejbalový tým studentek Farmaceutické a Lékařské fakulty UK v Hradci Králové se 23. 4. 2018 zúčastnil kvalifikace na České akademické hry. Turnaj se konal v Plzni za účasti sedmi mimopražských vysokoškolských týmů z Čech. Náš tým postoupil z druhého místa ve skupině do semifinále, kde však podlehl hráčkám z Univerzity Pardubice. V zápase o třetí místo pak naše děvčata naprosto s přehledem zvítězila nad UJEP z Ústí nad Labem.

Tento turnaj byl velmi dobrou přípravou na výjezd na velkou sportovní akci EuroMilano 2018, kam vyjíždíme již tento čtvrtek 26. 4. EuroMilano je setkání univerzitních týmů z evropských zemí v řadě kolektivních sportů, letos se této akce zúčastní na 800 soutěžících.

Volejbalistky

Na přiloženém snímku z Plzně je tým, který bude v Milánu v téměř stejné sestavě obhajovat loňské 5. místo.

Text a fotografie: Mgr. Jindřich Křoustek