Úspěch na mezinárodní konferenci v Madridu

06.06.2018

Ve dnech 28. května až 1. června 2018 se v Madridu uskutečnila mezinárodní konference Euroindoamerican Natural Products Meeting, která se konala pod záštitou Phytochemical Society of Europe.

V rámci této konference byly uděleny tři ceny za nejlepší poster a jedna za oral presentation. Jednu z cen získala Mgr. Eliška Kohelová, studentka 1. ročníku doktorského studia Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové. Svou práci na téma: "Amaryllidaceae alkaloids from Zephyranthes citrina and their biological activity" prezentovala formou posteru.

f1f2

Mgr. Eliška Kohelová se věnuje výzkumu v rámci ADINACO Research Group pod vedením školitelky doc. Ing. Lucie Cahlíkové, Ph.D., na Katedře farmaceutické botaniky. Náplní doktorského projektu studentky je izolace Amaryllidaceae alkaloidů a studium jejich biologické aktivity ve vztahu k Alzheimerově chorobě a nádorovým onemocněním.

Text a fotografie: doc. Ing. Lucie Cahlíková, Ph.D.