Tóny a barvy v Galerii Na Mostě

30.05.2018

Galerii Na Mostě se dne 28. 5. 2018 od 16 hodin konala vernisáž již 42. ročníku Výstavy prací studentů a zaměstnanců a 34. ročníku Výstavy prací jejich dětí (pod názvem Memoriál profesora Haise) a taktéž 12. ročníku Výstavy Erasmáci na cestách - fotografie. Letošní ročník  je významný tím, že si brzo připomeneme výročí 100 let od narození jednoho ze zakladatelů tradice výstav, prof. Ivo Haise.

V letošním roce zde své výtvory (malby, kresby, keramiku, šperky atd.) vystavuje 57 dětí a také 7 studentů a zaměstnanců, plakátkem s fotografiemi se nově přidala také dětská skupina Fafík. Úvodním slovem provedli příznivce a návštěvníky výstavy převážně „dětského“ umění PharmDr. Jana Karlíčková a prof. Alexandr Hrabálek. O kulturní zpestření vernisáže se postarala Iva Kučerová hrou na klarinet i flétnu a Antonín Kučera s flétnou. Na vernisáž se přišli podívat v hojném počtu jak zaměstnanci fakulty se svými dětmi či vnoučaty, tak hradecká veřejnost včetně ing. Jiřího Soukupa. Ráda bych poděkovala všem členkám VOS, které se na přípravě výstavy podílely.

Koridor bude zkrášlen barevnými uměleckými díly všeho druhu až do 25. 6. 2018.

BBB_7409BBB_7407BBB_7425BBB_7412BBB_7399BBB_7406

Text: PharmDr. Jana Karlíčková, Ph.D.
Fotografie: Mgr. Sylva Novotná