Pozvánka na tradiční Vánoční trhy v Kuksu

12.11.2018

Vánoční trhy Kuks 2018O víkendech 17.–18. 11. a 24.–25. 11. 2018 se uskuteční tradiční Vánoční trhy v Kuksu pořádané Českým farmaceutickým muzeem a partnery.

Trhy proběhnou vždy od 9 do 16 hodin v obci Kuks na labském nábřeží a na prostranství pod hospitálem.

Připraveno je na 130 stánků s tradičními řemeslnými výrobky (keramika, mýdla, svíčky, věnce, vánoční ozdoby, hračky, textilní výrobky atd.) a bohatou nabídkou občerstvení  a různých dobrot.

Každý den je připraven doprovodný program v podobě představení lidového loutkáře Jiřího Polehni (vždy v 10, 12 a 14 hodin) a flétnového souboru FLAUTO DOLCE (vždy v 11 a 13 hodin). Po oba víkendy bude zajisté zpestřením flašinetář pan Roman Prouza.

Vstupné: základní 40,- Kč, zlevněné 20,- Kč (děti nad 6 let, studenti, důchodci, ZTP), zdarma děti do 6 let včetně.

O trhových víkendech je naposledy v letošním roce veřejnosti otevřena expozice Historie lékáren (Kouzlo apatyky) Českého farmaceutického muzea a Hospitál Kuks (vstupenky na prohlídky k dostání v pokladně hospitálu).

Během konání Vánočních trhů posilují České dráhy vlakovou dopravu.