Odborný seminář projektu STARSS: Pokročilé separační vědy – aktuální trendy

17.06.2018

Ve dnech 10. - 12. června 2018 proběhl za podpory projektu STARSS v Peci pod Sněžkou odborný seminář organizovaný Katedrou analytické chemie Farmaceutické fakulty UK (KACH FAF). Kromě výzkumníků projektu STARSS a zaměstnanců KACH se jej zúčastnili také odborníci z Katedry analytické chemie Univerzity Palackého v Olomouci (KACH UPOL).

Po úvodním slovu prof. Františka Švece, prof. Petr Solich (KACH FAF) a prof. Karel Lemr (KACH UPOL) představili obě pracoviště, po kterém plynule navázaly odborné příspěvky výzkumníků z obou pracovišť. V rámci přednášek byly diskutovány především aktuální trendy v separačních vědách čítající použití superkritické fluidní chromatografie, plynové chromatografie, ultra-vysokoúčinné kapalinové chromatografie ve spojení s hmotnostní detekcí v různých výzkumných odvětvích jako je archeologie, analýza léčiv, analýza přírodních látek a proteinů. Vybrané přednášky byly zaměřeny také na miniaturizaci a automatizaci postupů v analýze, či na principy „zelené chemie“. Celou akci doprovázela bohatá odborná diskuze a příjemná atmosféra.

IMG_1456IMG_1459IMG_1490IMG_1509IMG_1546IMG_1550

Text: PharmDr. Veronika Pilařová, Ph.D.
Fotografie: PharmDr. Petr Chocholouš, Ph.D.

EU