Národní kolo chemické olympiády zná své vítěze

02.02.2018

Ve čtvrtek 1. února 2018 skončilo na naší fakultě klání mladých chemiků. Ve dvou kategoriích se střetli jednak studenti průmyslových škol s chemickým zaměřením a jednak studenti gymnázií. Museli absolvovat velmi obtížné testy teoretických znalostí a také si vyzkoušeli svou zručnost při plnění úkolů praktického zadání.

Mezi studenty gymnázií zvítězil Jan Obořil z Gymnázia Brno-Bystrc, mezi průmyslováky byl nejlepší Petr Palivec z Masarykovy střední školy chemické v Praze.

Mladí chemici se ovšem nepotkávali pouze na chodbách a v laboratořích fakulty, ale byl pro ně připraven také bohatý program kulturní.

BBB_6918BBB_6924BBB_6932BBB_6934bBBB_6936BBB_6965BBB_6951BBB_6963BBB_6968BBB_6972

Již samotné zahájení v sále Muzea východních Čech bylo kulturním zážitkem a společenskou akcí na vysoké úrovni. Naše pozvání vyslyšel hejtman Královéhradeckého kraje a jeho náměstkyně pro střední školství a také primátor statutárního města Hradec Králové, zahájení byl přítomen zástupce České společnosti chemické a Univerzity Hradec Králové.

V úterý odpoledne pak studenti a jejich doprovod zavítali do hradeckého planetária a ve středu všichni nejprve absolvovali vycházku po městě a večer se sešli v divadle Drak. Po skončení závěrečného ceremoniálu všichni zúčastnění ocenili kvalitní organizaci vlastní soutěže, ale také zmíněného kulturního programu.

Fakulta si zkrátka opět neudělala ostudu a na dny strávené v Hradci budou všichni účastníci národního kola CHO jistě dlouho vzpomínat.

Děkujeme za finanční podporu Královéhradeckému kraji.

Text: Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.
Fotografie: Mgr. Sylva Novotná

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS