Cyklistický kurz zavedl studenty do údolí řeky Loiry ve Francii

21.09.2018

Minulý týden se vrátila výprava studentů Farmaceutické a Lékařské fakulty UK z cyklistického kurzu, který organizovala Katedra tělesné výchovy. Účastníky čekalo celkem 670 km jízdy údolím řeky Loiry rozdělených do devíti etap.

Cyklistická část expedice začala ve městě Nevers a končila na ostrově Noirmoutier. V závěrečné fázi poslední etapy jsme museli vystihnout minimální hladinu moře při odlivu, jinak bychom nemohli použít 4,5 km dlouhou silnici zvanou Passage du Gois k přejezdu na ostrov. Pro zajímavost – před pár lety byla Passage du Gois součástí jedné z etap Tour de France a závodníci zde měli hromadný pád. Nám se naštěstí nic podobného nestalo.

Cyklistický kurz zavedl studenty do údolí řeky Loiry ve Francii

Na snímcích jsou účastníci kurzu na začátku přejezdu na Noirmoutier a mapka Evropy, na níž je vyznačena ujetá trasa ve Francii. Pro lepší představu o celkové délce je naše zdolaná trasa přenesena na obrys České republiky.

Mapa trasy

Text a fotografie: Mgr. Jindřich Křoustek