Mladí vědci z Farmaceutické fakulty oceněni medailí města Hradce Králové

03.11.2017

U příležitosti státního svátku v den výročí založení Československé republiky udělovalo statutární město Hradec Králové jako každý rok medaile významným osobnostem a institucím. Na letošní rok připadlo významné výročí – naposledy se totiž oslavoval 28. říjen s dvouciferným číslem. Slavnostní akt proběhl tradičně u pomníku T. G. Masaryka. Při této příležitosti byli vyznamenáni i tři mladí vědci z Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové. Medaili města Hradec Králové převzali z rukou primátora města MUDr. Zdeňka Finka Mgr. Lukáš Lochman (Katedra farmaceutické chemie a farmaceutické analýzy) za přípravu a studium vlastností nových fluorescenčních senzorů a Mgr. Miloslav Macháček, Ph.D. (Katedra biochemických věd), který se zabývá fotodynamickou terapií v léčbě nádorových onemocnění. Za objevy na poli chromatografie byla dále oceněna absolventka doktorského studijního programu bioanalytická chemie Mgr. Barbora Červinková, Ph.D., která se ale slavnostního předání nemohla zúčastnit z důvodu její zahraniční cesty.

Všem třem mladým akademickým pracovníkům patří velké poděkování za vynikající reprezentaci fakulty a přání dalších významných výsledků!

IMGP5298_PSIMGP5327_PSPTX_8308_PS

Autor textu: Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.
Fotografie: Petra Horká, DiS.